B57371V2682J060
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B57371V2682J060
Height : 0.9 mm
Length : 1.6 mm
B Parameter : 4386 K
Resistance : 6.8 kOhms
Package / Case : 0603
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 5 %
Power Rating : 180 mW
Product Category : NTC Thermistors
Series : B573
Width : 0.8 mm