NCP15XW223E0SRC
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NCP15XW223E0SRC
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3950 K
Resistance : 22 kOhms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 3 %
Power Rating : 100 mW (1/10 W)
Product Category : NTC Thermistors
Series : NCP
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Murata Electronics
Description : NTC Thermistors 0402 22Kohms 3% BConstant 3950-3999K